Mədəniyyət İşçiləri Müstəqil Həmkarlar İttifaqının şimal regionu üzrə nümayəndələri 1918-ci il azərbaycanlıların soyqırımının 105-ci ildönümü ərəfəsində Soyqırımı Memorial Kompleksində tədbir keçiriblər. / 29 Mart, 2023
Tədbirdə giriş sözü ilə açan Kompleksin direktoru Dr.Rəxşəndə Bayramova XX əsrin əvvəllərində azərbaycanlılara qarşı törədilmiş soyqırımlar barədə məlumat verib. Daha sonra çıxış edən natiqlər Soyqırımı Memorial Kompleksinin erməni vandalizmini dünya ictimaiyyətinə təbliğində xüsusi rol oynadığını qeyd ediblər.

On the eve of the 105th anniversary of the 1918 Genocide of Azerbaijanis, representatives of the Northern Region of the Independent Trade Union of Cultural Workers held an event at the Genocide Memorial Complex. / 29 March, 2023
At the event, the Director of the Complex, Dr. Rakhshanda Bayramova, informed about the genocides committed against Azerbaijanis at the beginning of the 20th century. Speakers who spoke later noted that the Genocide Memorial Complex played a special role in promoting Armenian vandalism to the world community.