“Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində Quba şəhərində 17.03.2025-ci il tarixində "Soyqırımı Memorial Kompleksi"nin və Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Quba Regional Meşə Təsərrüfatı Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə 1918-ci il azərbaycanlılara qarşı soyqırımların 107-ci ildönümü ilə əlaqədar və Yaşıl dünyaya töhfə vermək məqsədilə ağacəkmə kampaniyası həyata keçirib. / 17 Mart, 2025
Tədbir 17 mart 2025-ci il tarixində Quba rayonunun Xucbala kəndi ərazisində təşkil olunub.
Kampaniya çərçivəsində Kompleks əməkdaşları tərəfindən iqlimə uyğun 200 şam ağacı əkilib.
Xatırladaq ki, Soyqırımı Memorial Kompleksi tərəfindən onlayn ağacəkmə kampaniyası da keçirilməkdədir. Kampaniyaya qoşulmaq üçün aşağıdakı linkə daxil ola bilərsiniz:

В городе Губа при совместной организации «Мемориального Комплекса Геноцида» и Губинского Регионального Центра Лесного Хозяйства Министерства Экологии и Природных Ресурсов Азербайджанской Республики была проведена акция по посадке деревьев, приуроченная к 107-й годовщине геноцида азербайджанцев 1918 года и направленная на вклад в создание «Зеленого мира». / 17 March, 2025
Мероприятие было организовано 17 марта 2025 года на территории села Худжбала Губинского района. В рамках акции сотрудники комплекса высадили 200 сосен, адаптированных к местному климату. Напомним, что «Мемориальный Комплекс Геноцида» также проводит онлайн-кампанию по посадке деревьев. Присоединиться к акции можно по следующей ссылке: