“Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində 28.10.2025-ci il tarixində Soyqırımı Memorial Kompleksində “Korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair 2022-2026-cı illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”ndan irəli gələn vəzifələrin icrası ilə bağlı tədbir keçirilmişdir. / 28 Oktyabr, 2025
Kompleks əməkdaşlarının iştirakı ilə keçirilən tədbiri giriş sözü ilə açan Kompleksin direktor müavini Mehriban Əliyeva tarix boyu cəmiyyətlərin üzləşdiyi problemlərdən biri olan korrupsiyanın bu gün də bütün dünya ölkələrində aktual problemlərdən biri olaraq qaldığını, ümumi inkişafa və təhlükəsizliyə mənfi təsir göstərdiyini, sosial ədalətə ciddi təhlükə yaratdığını söyləyib. O,  Korrupsiyaya qarşı mübarizənin mütəşəkkil və ardıcıl aparılmasının ölkə prezidenti cənab İlham Əliyevin daim diqqət mərkəzində olduğunu  diqqətə çatdırıb. Sonda Korrupsiyaya qarşı mübarizə mövzusunda film izlənilib.

Within the framework of the “Year of the Constitution and Sovereignty,” an event related to the implementation of the tasks arising from the National Action Plan for Strengthening the Fight against Corruption for 2022–2026 was held at the Genocide Memorial Complex / 28 October, 2025
Opening the event attended by the staff of the Complex with introductory remarks, Mehriban Aliyeva, Deputy Director of the Complex, stated that corruption—one of the problems societies have faced throughout history—remains one of the most pressing global challenges today, negatively affecting overall development and security and posing a serious threat to social justice. She emphasized that the organized and consistent fight against corruption is always at the center of attention of the country’s President, Mr. Ilham Aliyev.