Tacikistan Respublikası Ali Məhkəməsi sədrinin birinci müavini Amirxon İşoqinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni ziyarət etmişlər. / 24 Avqust, 2023
Tacikistan Respublikasının Prezident Aparatı, Ədliyyə Nazirliyi, Konstitusiya Məhkəməsi, Ali Məhkəməsi, Yuxarı İqtisadiyyat Məhkəməsi və Dünya Bankının məsul əməkdaşlarından ibarət olan nümayəndə heyəti ölkəmizə səfəri çərçivəsində Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni ziyarət etmişlər. Ziyarətçilərə Erməni millətçilərinin tarixin müxtəlif mərhələlərində mifik “Böyük Ermənistan” ideyasını gerçəklədirmək məqsədilə soydaşlarımıza qarşı həyata keçirdiyi etnik təmizləmə, deportasiya və soyqırımlar barədə ətraflı məlumat verilmişdir.

Делегация во главе с первым заместителем председателя Верховного Суда Республики Таджикистан Амирханом Ишоги посетила «Мемориальный Комплекс Геноцида» в городе Губа. / 24 August, 2023
Делегация в составе должностных лиц Аппарата Президента, Министерства Юстиции, Конституционного Суда, Верховного Суда, Высшего Экономического Суда и Всемирного банка в рамках визита в нашу страну посетила «Мемориальный Комплекс Геноцида» в городе Губа. Посетителям была предоставлена подробная информация об этнических чистках, депортациях и геноцидах, проводимых армянскими националистами против наших народа на различных этапах истории с целью реализации мифической идеи «Великой Армении».