Tacikistan Respublikası Ali Məhkəməsi sədrinin birinci müavini Amirxon İşoqinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni ziyarət etmişlər. / 24 Avqust, 2023
Tacikistan Respublikasının Prezident Aparatı, Ədliyyə Nazirliyi, Konstitusiya Məhkəməsi, Ali Məhkəməsi, Yuxarı İqtisadiyyat Məhkəməsi və Dünya Bankının məsul əməkdaşlarından ibarət olan nümayəndə heyəti ölkəmizə səfəri çərçivəsində Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni ziyarət etmişlər. Ziyarətçilərə Erməni millətçilərinin tarixin müxtəlif mərhələlərində mifik “Böyük Ermənistan” ideyasını gerçəklədirmək məqsədilə soydaşlarımıza qarşı həyata keçirdiyi etnik təmizləmə, deportasiya və soyqırımlar barədə ətraflı məlumat verilmişdir.

The delegation headed by the First Deputy Chairman of the Supreme Court of the Republic of Tajikistan Amirkhon Ishokhi visited the "Genocide Memorial Complex" in Guba. / 24 August, 2023
The delegation consisting of officials of the Presidential Office, Ministry of Justice, Constitutional Court, Supreme Court, Higher Economic Court and the World Bank visited the “Genocide Memorial Complex” in the city of Guba as part of their visit to our country. The visitors were given detailed information about the ethnic cleansing, deportation and genocides carried out by Armenian nationalists against our compatriots in various stages of history in order to realize the mythical idea of “Great Armenia”. At the end, visitors were presented with booklets containing the facts of the genocide.