Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri cənab Emin Əmrullayev, Türkiyə Cümhuriyyətinin Təhsil naziri cənab Ziya Selçuk, Türkiyənin Azərbaycana yeni təyin edilmiş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri cənab Cahit Bağçı və digər rəsmi şəxslər Quba rayonunda səfərdə olublar. / 28 May, 2021
Səfər çərçivəsində Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni də ziyarət edən qonaqlar İlk öncə 1918-ci il soyqırımı qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış abidənin önünə gül dəstələri düzmüş , daha sonra Kompleksin muzeyi ilə tanış olmuşlar. Rəsmi qonaqlara erməni vandallarının 1918-ci ildə Azərbaycanda törətdikləri insanlığa sığmayan cinayət əməlləri -soyqırımı haqqında ətraflı məlumat verilmişdir.
Sonda gələn ziyarətçilərə soyqırımı hadisələrini özündə əks etdirən kitab və bukletlər təqdim edilmişdir.

Minister of Education of Azerbaijan Emin Amrullayev, Minister of Education of Turkey Ziya Selcuk, newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Turkey to Azerbaijan Jahit Bagchi and other officials visited the Guba region / 28 May, 2021
During the visit, the guests visited the “Genocide Memorial Complex” in Guba. Visitors first laid flowers at the monument to the victims of the 1918 genocide, and then got acquainted with the Museum of the Complex. The official guests were provided with detailed information about the inhuman crimes committed by Armenian vandals in Azerbaijan in 1918.
In conclusion, the visitors were presented with books and booklets reflecting the events of the genocide.