Mədəniyyət Nazirliyi yanında Mədəni İrsin Qorunması, İnkişafı və Bərpası üzrə Dövlət Xidmətinin idarəetməsində olan tarix-mədəniyyət qoruqlarının fəaliyyəti, göstərilən mədəni xidmətlərin keyfiyyətinin artırılması və “irs Dostu” könüllü proqramı çərçivəsində könüllülərin cəlb edilməsinə dair görüş keçirilib.
Görüşdə Dövlət Xidmətinin rəis müavini Ayaz Müseyibov tarix-mədəniyyət qoruqlarının idarə olunmasının təkmilləşdirilməsi, mədəni irsin qorunması və bu sahədə ictimai iştirakçılığın artırılmasının əhəmiyyətini vurğulayıb. Eyni zamanda, tarix-mədəniyyət qoruqlarının inkişafı üçün investisiyaların cəlb edilməsi məqsədilə xüsusi proqramın hazırlandığını qeyd edib.
Görüşdə qoruqların inkişafı ilə bağlı görüləcək işlər və könüllü proqramının icrasının təmin edilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

A meeting was held on the improvement of the activities of historical and cultural reserves.
A meeting was organized regarding the operations of historical and cultural reserves under the management of the State Service for the Protection, Development and Restoration of Cultural Heritage under the Ministry of Culture, the improvement of the quality of cultural services provided, and the involvement of volunteers within the “Heritage Friend” volunteer program.
During the meeting, Deputy Head of the State Service, Ayaz Musayibov, emphasized the importance of improving the management of historical and cultural reserves, protecting cultural heritage, and increasing public participation in this field. He also noted that a special program is being prepared to attract investments for the development of historical and cultural reserves.
The meeting included an exchange of views on planned activities for the development of the reserves and ensuring the implementation of the volunteer program.