Prezident cənab İlham Əliyev 2019-cu ildə intellektual səviyyəsi və idarəçilik keyfiyyətləri yüksək olan perspektiv rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını təmin etmək məqsədilə “Yüksəliş” müsabiqəsinin təsis edilməsi barədə sərəncam imzalamışdır. / 27 İyun, 2021
Bunun ardınca yaşı 21-51 olmaqla ali təhsilli şəxslərin müsabiqədə iştirakı üçün elanlar verilmiş və 10.000 nəfər qeydiyyatdan keçmişdir. 5 mərhələ iştirakçılarının bilik və bacarıqları yoxlanımış və 300 nəfərədək iştirakçı yarımfinal mərhələyə keçmişdir. Çox sevindirici haldır ki, Kompleksin Təsərrüfat şöbəsinin müdiri Ayaz Ağayev də yarımfinalda iştirak edir və 300 yarımfinalçıdan biridir. Onu təbrik edir və keçirilən bu mərhələ də bol-bol uğurlar arzulayırıq.

By decree of President Ilham Aliyev in 2019, the competition "Yüksəliş" was established with the goal of identifying and supporting promising leaders with a high intellectual level and managerial qualities, as well as creating a bank of personnel resources in the country. / 27 June, 2021
According to the terms of the competition, applications were accepted for participation of persons with higher education and aged 21 to 51 years, where 10,000 people were registered. The knowledge and skills of the participants were tested, as a result of which up to 300 participants moved to the semifinals. It is very encouraging that the director of the economic department of the Complex Ayaz Agayev also participates in the semifinals, which is among the 300 semifinalists. We are proud and congratulate our employee and wish success at this stage.