Bakıda ermənilər mart hadisələri zamanı dinc müsəlman əhalini siyasi mənsubiyyətə fərq qoymadan kütləvi surətdə qırmışlar.
Azərbaycan mənbələrində də öldürülənlər barədə çoxlu məlumat var. Məsələn, N.Nərimanov 1918-ci il mayın 23-də çap olunmuş “Vətəndaş müharibəsinin milli rəng almaması üçün nə etmək lazımdır” adlı məqaləsində etiraf edirdi: “Fanatizmdən uzaq olan hər bir şəxsə məlumdur ki, Zaqafqaziyada gedən vətəndaş müharibəsində 99 faiz bir millətin nümayəndələri qırılır. İrəvan quberniyası, Lənkəran qəzası, Quba, Şamaxı bölgələri mənim dediklərimi tamamilə təsdiq edir”. N.Nərimanov daha sonra 1919-cu ilin fevralında yazdığı “Biz Qafqaza hansı şüarla gedirik” və “Qafqazın işğalına baxış” adlı məqalələrində göstərirdi ki, bolşevizm şüarları altında daşnaklar müsəlman əhaliyə zülm etdilər. Belə şəraitdə sovet hökuməti Bakıda vətəndaş müharibəsinə başlamağa qərar verdi. Vətəndaş müharibəsi adı altında Bakıda qanlı hadisələr törədildi. Bakıda sovet hakimiyyəti daşnakların əlində alət idi. Azərbaycan hökumətinin istintaq komissiyasının sənədlərindən aydın olur ki, Bakıda ermənilər mart hadisələri zamanı dinc müsəlman əhalini siyasi mənsubiyyətə fərq qoymadan kütləvi surətdə qırmışlar. Digər mənbələrə əsasən, yalnız Bakıda 12 mindən artıq azərbaycanlı öldürülmüşdü. Kütləvi qırğınlar yalnız Bakı ilə məhdudlaşmadı. Azərbaycanın və Cənubi Qafqazın digər yerlərində də azərbaycanlılara qarşı qırğınlar törədildi.

According to the historians
Member of the Milli Majlis, director of the Institute of Caucasian Studies of ANAS, professor Musa Gasimli
During the events of March, Armenians in Baku mass-murdered the peaceful Muslim population, regardless of political affiliation.
Azerbaijani sources also have a lot of information about those who were killed. For example, N. Narimanov admitted in his article “What should be done so that the civil war does not take on a national color” published on May 23, 1918: “Every person who is far from fanaticism knows that in the civil war in Transcaucasia, 99 percent of the representatives of one nation is broken. “Iravan governorate, Lankaran district, Guba, Shamakhi regions fully confirm what I said.” Later, in February 1919, N. Narimanov wrote in his articles “With what slogan we are going to the Caucasus” and “View of the occupation of the Caucasus” that the Dashnaks oppressed the Muslim population under the slogans of Bolshevism. In such conditions, the Soviet government decided to start a civil war in Baku. Bloody incidents were committed in Baku under the name of civil war. Soviet power in Baku was a tool in the hands of the Dashnaks. It is clear from the documents of the investigative commission of the Azerbaijani government that Armenians in Baku massacred the peaceful Muslim population on a massive scale during the March events, regardless of political affiliation. According to other sources, more than 12 thousand Azerbaijanis were killed in Baku alone. The massacres were not limited to Baku. Massacres were committed against Azerbaijanis in other parts of Azerbaijan and South Caucasus.