Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı ilə qeyri-müsəlman dini konfederasiya nümayəndələri 31 Mart Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə əlaqədar Quba rayonuna səfər ediblər.
قام ممثلو الطوائف الدينية غير الإسلامية والضيوف الأجانب بزيارة الى مدينة قوبا الأذربيجانية، برفقة ممثلي لجنة الدولة للعمل مع المنظمات الدينية
Qonaqlar Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni ziyarət edərək 1918-ci ildə qətlə yetirilmiş insanların xatirəsinə ucaldılmış abidənin üzərinə gül dəstələri düzüblər. Kompleksin “Soyqırımı” muzeyində ziyarətçilərə XX əsrin əvvəllərində Azərbaycan torpaqlarında baş vermiş soyqırımlar nəticəsində dini abidələrin, məscidlərin erməni daşnakları tərəfindən dağıntlara məruz qaldığını, insanların dini kimliyinə görə qətl edildiyi bildirilib. Sonda ziyarətçilərə soyqırımı həqiqətlərini özündə əks etdirən bukletlər təqdim olunub.

B связи с Днем геноцида азербайджанцев 31 марта, при организационной поддержке Государственного комитета по работе с религиозными структурами представители немусульманской религиозной Конфедерации посетили Губинский район Гости посетили «Мемориальный комплекс геноцида» в городе Губе и возложили цветы к монументу, установленному в память о погибших в 1918 году.
قام ممثلو الطوائف الدينية غير الإسلامية والضيوف الأجانب بزيارة الى مدينة قوبا الأذربيجانية، برفقة ممثلي لجنة الدولة للعمل مع المنظمات الدينية
В Музее комплекса посетителям сообщили, что в начале XX века в результате геноцидов, произошедших на азербайджанских землях, армянские дашнаки убивали людей из за их религиозной принадлежности, разрушали религиозные памятники и мечети. В завершение посетителям были представлены буклеты, содержащие факты геноцида.