Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı ilə qeyri-müsəlman dini konfederasiya nümayəndələri 31 Mart Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə əlaqədar Quba rayonuna səfər ediblər.
قام ممثلو الطوائف الدينية غير الإسلامية والضيوف الأجانب بزيارة الى مدينة قوبا الأذربيجانية، برفقة ممثلي لجنة الدولة للعمل مع المنظمات الدينية
Qonaqlar Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni ziyarət edərək 1918-ci ildə qətlə yetirilmiş insanların xatirəsinə ucaldılmış abidənin üzərinə gül dəstələri düzüblər. Kompleksin “Soyqırımı” muzeyində ziyarətçilərə XX əsrin əvvəllərində Azərbaycan torpaqlarında baş vermiş soyqırımlar nəticəsində dini abidələrin, məscidlərin erməni daşnakları tərəfindən dağıntlara məruz qaldığını, insanların dini kimliyinə görə qətl edildiyi bildirilib. Sonda ziyarətçilərə soyqırımı həqiqətlərini özündə əks etdirən bukletlər təqdim olunub.

Representatives of the non-Muslim religious confederation visited Guba region on March 31 Genocide Day of Azerbaijanis under the organization of the State Committee for Work with Religious Organizations.
قام ممثلو الطوائف الدينية غير الإسلامية والضيوف الأجانب بزيارة الى مدينة قوبا الأذربيجانية، برفقة ممثلي لجنة الدولة للعمل مع المنظمات الدينية
The guests paid a visit to the “Genocide Memorial Complex” in the city of Guba and laid flowers on the monument erected in memory of the people killed in 1918. In the “Genocide” museum of the complex, visitors were informed that as a result of the genocides that took place in Azerbaijan at the beginning of the 20th century, religious monuments and mosques were destroyed by Armenian Dashnaks, and people were killed because of their religious identity. At the end, visitors were presented with booklets containing the facts of the genocide.