Soyqırımı Memorial Kompleksi, Quba rayon Fizika, Riyaziyyat və İnformatika Təmayüllü Liseyinin, “Outsite” şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsildə inkişaf və innovasiyalar üzrə VI qrant müsabiqəsinin “Ümumi təhsil müəssisələri” kateqoriyası üzrə qalib olan "Həm öyrənək, həm dincələk!" layihəsinin 100-ə yaxın şagirdi üçün Soyqırımı Memorial Kompleksində 1918-ci il azərbaycanlılara qarşı törədilmiş soyqırımlarına həsr olunmuş bələdçilik təlimi keçirilmişdir.
Təlimdə kompleksin mətbuat katibi Abutalıb Turabov “Qoruq və muzeylərin təbliğində bələdçinin rolu və şəxsi örnək”, mütəxəssis Aysu Bülbülzadə isə “Bələdçi olmaq üçün nələri bilməliyik?” mövzularında çıxışlar etmişlər.
Daha sonra məktəblilər üçün kompleksin ziyarəti təşkil olunmuşdur və onlara 1918-ci il hadisələri ilə bağlı məlumat verilmişdir. Sonda təlim iştirakçılarına sertifikat və bukletlər təqdim edilmişdir.

Guide training dedicated to the 1918 genocide against Azerbaijanis was held in the Genocide Memorial Complex for about 100 students of the project "Let's learn and rest!" under the joint organization of Guba District Physics, Mathematics and Informatics Oriented High School and "Outsite" company.
In the training, the press secretary of the complex, Abutalyb Turabov anh specialist Aysu Bulbulzade made speeches on topics “The role of the guide and a personal example in the promotion of reserves and museums” and “What do we need to know to become a guide?” .
Later, a visit to the complex was organized for schoolchildren and they were informed about the events of 1918. At the end, certificates and booklets were presented to the training participants.