Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ndə “44 günlük Vətən müharibəsi şəxsiyyət və zaman amili kontekstində” mövzusunda növbəti onlayn elmi seminar təşkil olunub.
Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ndə  “44 günlük Vətən müharibəsi şəxsiyyət və zaman amili kontekstində” mövzusunda növbəti onlayn elmi seminar təşkil olunub.
Kompleksin direktoru Dr. Rəxşəndə Bayramovanın moderatorluğu ilə keçirilmiş vebinarda AMEA Qafqazşünaslıq İnstitutunun Ermənişünaslıq şöbəsinin müdiri, tarix üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Elnur Kəlbizadə mövzu ilə bağlı çıxış edib.
O, 44 günlük vətən savaşında Müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi altında Azərbaycan xalqının sarsılmaz birliyini, Dəmir Yumruq əməliyyatı nəticəsində ölkənin ərazi bütövlüyünün, tarixi ədalətin, beynəlxalq hüququn bərpa olunduğunu seminar iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.

The next online scientific seminar on "The 44-day Patriotic War in the context of personality and time factor" was organized in the "Genocide Memorial Complex" in Guba.
In the webinar moderated by the director of the complex Dr.Rakhshenda Bayramova, head of Armenian studies department of Caucasian Studies Institute of ANAS, doctor of philosophy in history, associate professor Elnur Kalbizade spoke on the topic. She brought to the attention of the participants of the seminar that the unshakable unity of the Azerbaijani people under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev during the 44-day national war, the restoration of the country’s territorial integrity, historical justice, and international law as a result of the Iron Fist operation. In total, more than 40 scientific workers of different reserves participated in the webinar.