31 Mart Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə əlaqədar Bakı Qızlar Universitetində “Azərbaycanlılara qarşı törədilən 1918-ci il soyqırımı hadisələrinin nəticələri” mövzusunda respublika elmi-praktiki konfrans keçirilmişdir. Konfransda Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”nin əməkdaşları – t.ü.f.d, dosent Sübhan Talıblı, Lətafət Beybutova, Ülkər Zeynalova və Nurcan Allahverdiyeva öz elmi məqalələri ilə çıxış ediblər.
31 Mart Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə əlaqədar Bakı Qızlar Universitetində “Azərbaycanlılara qarşı törədilən  1918-ci il soyqırımı hadisələrinin nəticələri” mövzusunda respublika elmi-praktiki konfrans keçirilmişdir. Konfransda Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”nin əməkdaşları – t.ü.f.d, dosent Sübhan Talıblı, Lətafət Beybutova, Ülkər Zeynalova və Nurcan Allahverdiyeva öz elmi məqalələri ilə çıxış ediblər.

In commemoration of the Day of Genocide of Azerbaijanis on March 31st, a republican scientific-practical conference titled "Consequences of the 1918 Genocide against Azerbaijanis" took place at Baku Girls' University. During the conference, representatives from the "Genocide Memorial Complex" in the city of Guba, including Associate Professor Subhan Talybli, Latafat Beybutova, Ulkar Zeynalova, and Nurjan Allahverdiyeva, presented their scientific articles.