Quba şəhərində "Soyqırımı Memorial Kompleksi" tərəfindən həyata keçirilmiş "Mədəni İrsimiz: Dünən və Bu Gün" layihəsi çərçivəsində Qarabağda işğal zamanı dağıdılmış və Vətən müharibəsindən sonra yenidən bərpa edilən abidələrə həsr olunmuş sərgi növbəti dəfə Qusar Dövlət Rəsm Qalereyasında nümayiş olunub. Kompleksin əməkdaşı tərəfindən ziyarətçilərə sərgi haqqında müfəssəl məlumat verilib.

В рамках проекта «Культурное наследие: Вчера и Сегодня», реализованного Мемориальным Комплексом Геноцида, в Государственной Картинной Галерее города Гусар была представлена выставка, посвящённая памятникам, разрушенным во время оккупации Карабаха и восстановленным после Отечественной войны. Сотрудник Комплекса подробно проинформировал посетителей о выставке.