8 Noyabr – Zəfər  Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
8 Noyabr – Zəfər Gününə həsr olunmuş tədbir, Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi” və Avey Dövlət Tarix-Mədəniyyət qoruğunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib. Tədbir, Avey qoruğunun elmi işçisi Rəna Qocayevanın moderatorluğu ilə baş tutub.
Vebinarda Mədəni İrsin Qorunması, İnkişafı və Bərpası üzrə Dövlət Xidmətinin tabeliyində olan müxtəlif qoruqların əməkdaşları da iştirak etmişlər. Vebinarda Azərbaycan xalqının ən müasir tarixinin şanlı bayramlarından biri Zəfər Günü, Azərbaycanın tarixi irsi, vətənpərvərlik ruhu və bu istiqamətdə aparılan maarifləndirici fəaliyyətlər müzakirə olunub.
Tədbirdə çıxış edən Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”nin direktor müavini Mehriban Əliyeva Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan Ordusu Ermənistanın ardıcıl təxribatlarının və yeni işğal planlarının qarşısını almaq, işğal altında olan torpaqlarımızı azad etmək məqsədilə 2020-ci il sentyabrın 27-dən etibarən başladığı zəfər yürüşündə inanılmaz uğurlar əldə etdiyini bildirib.

أُقيمت فعالية مكرّسة ليوم النصر في 8 نوفمبر.
Мероприятие, посвящённое 8 Ноября – Дню Победы, состоялось в городе Куба при совместной организации «Мемориального комплекса геноцида» и Государственного историко-культурного заповедника «Авей».
Мероприятие прошло под модераторством научного сотрудника заповедника «Авей» Рены Годжаевой.
В вебинаре приняли участие также сотрудники различных заповедников, подведомственных Службе охраны, развития и восстановления культурного наследия.
Во время вебинара обсуждались один из самых славных праздников новейшей истории азербайджанского народа , День Победы, историческое наследие Азербайджана, дух патриотизма, а также проводимая в этом направлении просветительская деятельность. Выступившая на мероприятии заместитель директора «Мемориального комплекса геноцида» города Куба Мехрибан Алиева отметила, что под руководством Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооружёнными силами Ильхама Алиева Азербайджанская армия, начиная с 27 сентября 2020 года, добилась невероятных успехов в победоносном шествии, предпринятом с целью предотвратить очередные провокации и новые планы оккупации со стороны Армении, а также освободить наши земли, находившиеся под оккупацией.