8 Noyabr – Zəfər  Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
8 Noyabr – Zəfər Gününə həsr olunmuş tədbir, Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi” və Avey Dövlət Tarix-Mədəniyyət qoruğunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib. Tədbir, Avey qoruğunun elmi işçisi Rəna Qocayevanın moderatorluğu ilə baş tutub.
Vebinarda Mədəni İrsin Qorunması, İnkişafı və Bərpası üzrə Dövlət Xidmətinin tabeliyində olan müxtəlif qoruqların əməkdaşları da iştirak etmişlər. Vebinarda Azərbaycan xalqının ən müasir tarixinin şanlı bayramlarından biri Zəfər Günü, Azərbaycanın tarixi irsi, vətənpərvərlik ruhu və bu istiqamətdə aparılan maarifləndirici fəaliyyətlər müzakirə olunub.
Tədbirdə çıxış edən Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”nin direktor müavini Mehriban Əliyeva Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan Ordusu Ermənistanın ardıcıl təxribatlarının və yeni işğal planlarının qarşısını almaq, işğal altında olan torpaqlarımızı azad etmək məqsədilə 2020-ci il sentyabrın 27-dən etibarən başladığı zəfər yürüşündə inanılmaz uğurlar əldə etdiyini bildirib.

An event dedicated to November 8th – Victory Day was held in Guba city, organized jointly by the “Genocide Memorial Complex” and the Avey State Historical and Cultural Reserve. The event was moderated by Rana Gocayeva, a scientific staff member of the Avey Reserve.
Employees of various reserves under the State Service for the Protection, Development, and Restoration of Cultural Heritage also participated in the webinar. During the session, one of the proud holidays in Azerbaijan’s modern history, Victory Day, was discussed, along with the country’s historical heritage, patriotism, and the educational activities being carried out in this regard.
In her speech, Mehriban Aliyeva, Deputy Director of the “Genocide Memorial Complex” in Quba, emphasized that under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan and Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Ilham Aliyev, the Azerbaijani Army achieved incredible successes in the victorious march that began on September 27, 2020, to stop Armenia’s continuous provocations and new occupation plans, and to liberate the occupied territories of Azerbaijan.