İsrailin Azərbaycana təyin edilmiş yeni səfiri cənab Corc Dik Qubaya səfəri çərçivəsində Quba Soyqırımı Memorial Kompleksini də ziyarət etmişdir. Cənab səfirə erməni-bolşevik birləşmələrinin azərbaycanlılara qarşı törətdikləri soyqırımı hadisələri haqqında ətraflı məlumat verilmişdir. Bildirilib ki, Quba soyqırımı məzarlığı 2007-ci il aprelin 1-də ərazidə torpaq işləri görülərkən aşkarlanıb. Bundan sonra AMEA-nın Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutunun əməkdaşları tərəfindən kütləvi məzarlıqda geniş tədqiqat işləri aparıb. Tədqiqatlar nəticəsində məzarlığın 1918-ci ildə ermənilərin yerli dinc əhaliyə qarşı törətdikləri soyqırımı ilə bağlı olduğu müəyyən edilib.
Məlumatlardan təsirləndiyini bildirən cənab Corc Dik Kompleksin “Xatirə Kitabı”na öz təəssüratlarını yazaraq İsrail xalqı adından Azərbaycan xalqının başına gətirilən bu ağrılara görə təsirləndiklərini və bu kimi faciəvi hadisələrin bir daha təkrarlanmayacağına ümid etdiklərini vurğulamışdır.

As part of his visit to Guba, the newly appointed Ambassador of Israel to Azerbaijan, Mr. George Dick, also visited the Genocide Memorial Complex in Guba. The Ambassador was informed in detail about the genocide committed by Armenian-Bolshevik divisions against the Azerbaijani people. It was reported that the burial site was discovered on 1 April 2007 as a result of the land reconstruction work carried out at the site. After that, the Institute of Archaeology and Ethnography of the National Academy of Sciences of Azerbaijan Republic conducted extensive research into this mass grave. Studies have shown that mass grave is linked to genocide committed by Armenians against the local population in 1918.
Expressing his profound impression of the information, Mr. George Dick wrote in the Complex ‘s “Memorial Book” that, on behalf of the Israeli people, he conveys еру pain for the tragedy done to the Azerbaijani people, and hopes that such tragic events will never be repeated again.