İsrailin Azərbaycana təyin edilmiş yeni səfiri cənab Corc Dik Qubaya səfəri çərçivəsində Quba Soyqırımı Memorial Kompleksini də ziyarət etmişdir. Cənab səfirə erməni-bolşevik birləşmələrinin azərbaycanlılara qarşı törətdikləri soyqırımı hadisələri haqqında ətraflı məlumat verilmişdir. Bildirilib ki, Quba soyqırımı məzarlığı 2007-ci il aprelin 1-də ərazidə torpaq işləri görülərkən aşkarlanıb. Bundan sonra AMEA-nın Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutunun əməkdaşları tərəfindən kütləvi məzarlıqda geniş tədqiqat işləri aparıb. Tədqiqatlar nəticəsində məzarlığın 1918-ci ildə ermənilərin yerli dinc əhaliyə qarşı törətdikləri soyqırımı ilə bağlı olduğu müəyyən edilib.
Məlumatlardan təsirləndiyini bildirən cənab Corc Dik Kompleksin “Xatirə Kitabı”na öz təəssüratlarını yazaraq İsrail xalqı adından Azərbaycan xalqının başına gətirilən bu ağrılara görə təsirləndiklərini və bu kimi faciəvi hadisələrin bir daha təkrarlanmayacağına ümid etdiklərini vurğulamışdır.

В рамках своего визита в Губу, новоназначенный посол Израиля в Азербайджане г-н Джордж Дик также посетил Мемориальный Комплекс Геноцида в Губе. Посол был подробно проинформирован о геноциде, совершенном армяно-большевистскими подразделениями против азербайджанцев. Сообщалось, что это захоронение было обнаружено 1 апреля 2007 года, вследствие проводимых земельных реконструкционных работ на этом месте. После чего Институт археологии и этнографии НАНА провели обширные исследования этого массового захоронения. Исследования показали, что захоронение связано с геноцидом, совершенным армянами против местного населения в 1918 году.
Выразив свое глубокое впечатление об информации, г-н Джордж Дик написал в «Мемориальной Книге» Комплекса, что от имени Израильского народа сочувствует и скорбит за трагедию совершенным с азербайджанским народом, и надеется, что такие трагические события больше никогда не повторятся.