Prezident cənab İlham Əliyevin qətiyyəti, dövlətçiliyimizin uğurları və inkişaf prespektivləri mövzusunda videokonfrans keçirilmişdir
President Ilham Aliyev held a video conference dedicated to the decisiveness, success and prospects for the development of our statehood.
24 dekabr 2020-ci il tarixdə Yeni Azərbaycan Partiyasının Quba rayon təşkilatında Prezident cənab İlham Əliyevin qətiyyəti, dövlətçiliyimizin uğurları və inkişaf prespektivləri mövzusunda videokonfrans keçirilib. Konfransda Quba şəhərində Soyqırımı Memorial Kompleksinin direktoru tarix üzrə fəlsəfə doktoru Rəxşəndə Bayramova və Kompleksin Elmi araşdırmalar və ekspozisiya şöbəsinin bir qrup əməkdaşı iştirak etmişlər. Konfransın işində Prezident cənab İlham Əliyevin fəaliyyəti və Vətən müharibəsində qazanılan Böyük Zəfər barədə məruzəçilər tərəfindən geniş müzakirələr aparılmışdır.

President Ilham Aliyev held a video conference dedicated to the decisiveness, success and prospects for the development of our statehood.
تم عقد لقاء إفتراضية  فى مدينة قوبا حول عزيمة الرئيس إلهام علييف و الإنجازات والآفاق لدولتنا
On December 24, 2020, a video conferencing was held in Guba regional organization of “YENI Azerbaijan” party. The video conferencing was held dedicated to the determination of the Mr. Prezident Ilham Aliyev, the successes and prospects for the development of our statehood. The conference was attended by the director of the Guba Genicide Memorial Complex, Dr. Philosophical Sciences Rakhshanda Bayramova and a group of employees of the Scientific, Researches and Exposition Department of the Complex. During the conference, Speakers discussed the activities of President Ilham Aliyev and the Great Victory in the Patriotic War.