Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Haməd bin Abdullah bin Xudeyri Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni ziyarət etmişdir
Fevral ayının 12 də Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Haməd bin Abdullah bin Xudeyri Quba rayonunda rəsmi səfərdə olmuşdur. Səfər çərçivəsində cənab səfir Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni ziyarət etmişdir. Erməni vandallarının 1918-ci ildə Azərbaycanda, o cümlədən Qubada törətdikləri soyqırımı hadisələri haqqında ətraflı məlumatlandırılan səfir, muzeydə gördüklərindən dəhşətə gəldiyini vurğulamışdır.
Cənab səfir Haməd bin Abdullah bin Xudeyri muzeyin xatirə kitabına öz təəssüratlarını yazaraq, erməni daşnakların insanlığa sığmayan mənfur əməllərini pisləmişdir. Sonda qonağa Kompleksin direktoru Rəxşəndə Bayramova tərəfindən soyqırımı hadisələrinə həsr olunmuş müxtəlif kitabçalar o cümlədən ərəb dilində hazırlanmış tanıtım bukleti təqdim edilmişdir.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Saudi Arabia to Azerbaijan Hamad bin Abdullah bin Khudeyri made an official visit to Guba region on February 12
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Saudi Arabia to Azerbaijan Hamad bin Abdullah bin Khudeyri made an official visit to Guba region on February 12. During the visit, the Ambassador visited the Genocide Memorial Complex in Guba. The ambassador was informed in detail about the genocide committed by Armenian vandals in Azerbaijan in 1918, including Guba. He said that he was horrified by what he saw in the museum. Ambassador Hamad bin Abdullah bin Khudeyri wrote his impressions in the museum’s memory book and condemned the inhumane actions of Armenian Dashnaks. At the end, the guest was presented with various booklets dedicated to the genocide by the director of the Complex Rakhshanda Bayramova, as well as a promotional booklet in Arabic.