Quba şəhərində "Soyqırımı Memorial Kompleksi"ndə “31 Mart Azərbaycanlıların Soyqırımı”nın 103-cü il dönümünə həsr edilmiş anım tədbiri təşkil edilmişdir. Anım tədbirində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Naziri cənab Anar Kərimov, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi yanında Mədəni İrsin Qorunması, İnkişafı və Bərpası üzrə Dövlət Xidmətinin rəisi cənab Azad Cəfərli, Quba Rayonu Icra Hakimiyyətinin başçısı cənab Ziyəddin Əliyev, dövlət və hökumət rəsmiləri, Milli Məclisin deputatları iştirak etmişlər
Quba şəhərində "Soyqırımı Memorial Kompleksi"ndə “31 Mart Azərbaycanlıların  Soyqırımı”nın 103-cü il dönümünə həsr edilmiş  anım tədbiri təşkil edilmişdir. Anım tədbirində  Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət  Naziri cənab Anar Kərimov, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi yanında Mədəni İrsin Qorunması, İnkişafı və Bərpası üzrə  Dövlət Xidmətinin rəisi cənab Azad Cəfərli,  Quba Rayonu Icra Hakimiyyətinin başçısı cənab Ziyəddin Əliyev, dövlət və hökumət rəsmiləri, Milli Məclisin deputatları iştirak etmişlər
İlk öncə tədbir iştirakçıları Ulu Öndər Heydər Əliyevin xatirəsinə ucaldılmış abidəni ziyarət etmiş, daha sonra Memorial Kompleksdə soyqırımı qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış abidəni zayarət edərək, önünə gül dəstələri düzmüşlər. Tədbir iştirakçıları Kompleksin muzeyini ziyarət etməklə yanaşı “31 mart Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü”nə həsr edilən foto və kitab sərgisi ilə tanış olmuşlar.

Мемориальном комплексе геноцида в Губе было организовано мероприятие, посвященное 103-й годовщине Геноцида азербайджанцев 31 марта. В мероприятии приняли участие министр культуры Азербайджанской Республики г-н Анар Каримов, , начальник Государственной службы по охране, развитию и реставрации культурного наследия при Министерстве культуры Азербайджанской Республикиг г-н Азад Джафарли, глава Исполнительной власти Губинского района Зияддин Алиев, представители правительства, депутаты Милли Меджлиса
Мемориальном комплексе геноцида в Губе было организовано  мероприятие, посвященное 103-й годовщине Геноцида азербайджанцев 31 марта. В мероприятии приняли участие министр культуры Азербайджанской Республики г-н Анар Каримов, , начальник Государственной службы по охране, развитию и реставрации культурного наследия при Министерстве культуры Азербайджанской Республикиг г-н Азад Джафарли,  глава Исполнительной власти Губинского района Зияддин Алиев, представители правительства, депутаты Милли Меджлиса
Сначала участники посетили памятник oбщенационального лидера Гейдара Алиева. Затем они возложили цветы к памятнику жертвам геноцида в Мемориальном комплексе . Участники мероприятия посетили музей Комплекса и ознакомились с фото-книжной выставкой, посвященной Дню геноцида азербайджанцев 31 марта.