Polad Həşimov və daha 11 hərbçinin şəhid olduğu Tovuz döyüşlərinin ildönümüdür.
2020-ci il iyulun 12-də günorta saatlarından başlayaraq Ermənistanın silahlı qüvvələrinin bölmələri Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Tovuz rayonu istiqamətində mövqeləri ələ keçirmək məqsədi ilə atəşkəs rejimini kobud şəkildə pozaraq gərginliyi artırmaq məqsədilə növbəti hərbi təxribatı törətmiş və mövqelərimizi atəşə tutmaqla hücuma keçmək cəhdi etmişdir.
Bir neçə gün davam edən döyüşlər zamanı hücum cəhdinin qarşısı alınmış və düşmənə sarsıdıcı zərbələri endirilmişdir.
Ordumuzun gördüyü cavab tədbirləri nəticəsində böyük itki verən düşməni geri çəkilməyə məcbur etmişdir. Ordumuz düşmənin 100-ə qədər canlı qüvvəsini, çoxlu sayda hərbi texnikasını və mühüm obyektlərini məhv etmişdir. Düşmənlə döyüşlərdə Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabitləri də qəhrəmancasına şəhid olmuşlar.

Сегодня годовщина Товузских боев, в которых погибли Полад Гашимов и еще 11 военнослужащих.
Начиная с полудня 12 июля 2020 года подразделения Вооруженных сил Армении, грубо нарушив режим прекращения огня с целью захвата позиций в Товузском районе азербайджано-армянской государственной границы, совершили очередную военную провокацию с целью повышения напряженности и попытались перейти в наступление, обстреляв наши позиции.
В ходе боев, продолжавшихся несколько дней, атака была предотвращена и по противнику нанесены сокрушительные удары.
Ответные действия нашей армии заставили противника, понесшего большие потери, отступить. Наша армия уничтожила большое количество военной техники и до 100 единиц живой силы. В боях с врагом героически погибли солдаты и офицеры Азербайджанской Армии.