Qafqaz İslam Ordusu sentyabrın 14-nə keçən gecə Bakı üzərinə başlanan növbəti hücumla qarşıya qoyulan vəzifələri uğurla yerinə yetirdi. Elə həmin günün axşamı Denstervilin qoşunu gəmilərlə Bakını tərk edərək Ənzəliyə qayıtdı. Sentyabrın 15-də isə döyüşlər o qədər də uzun sürmədi. Həmin gün Sentrokaspi Diktaturası məğlub oldu. Bakının azad olunması üçün türk-Azərbaycan qüvvələrinin apardıqları iki günlük əməliyyat parlaq qələbə ilə başa çatdırıldı.
Sentyabrın 16-da parlaq qələbə münasibətilə türk-Azərbaycan hərbi hissələrinin paradı keçirildi. Paradda Nuru paşa, Xəlil paşa, general Əlağa Şıxlinski, polkovnik Həbib bəy Səlimov, Azərbaycan parlamentinin hökumət üzvləri, eləcə də Bakı və ətraf kəndlərin sakinləri iştirak etdilər.

On the night of September 14, the Caucasian Islamic Army successfully completed its tasks during the next offensive on Baku. On the evening of the same day, Densterville’s army left Baku on ships and returned to Enzeli. September 15, the battles did not last so long. On the same day, the dictatorship of the Central Caspian was defeated. A brilliant victory ended the two-day operation of the Turkish-Azerbaijani forces to liberate Baku.
On September 16, on the occasion of a brilliant victory, was held a parade of Turkish-Azerbaijani military units. The parade was attended by Nuru Pasha, Khalil Pasha, General Alaga Shikhlinsky, Colonel Khabib-bek Salimov, deputies of the parliament, the government of Azerbaijan, residents of Baku and neighboring villages.