Qafqaz İslam Ordusu sentyabrın 14-nə keçən gecə Bakı üzərinə başlanan növbəti hücumla qarşıya qoyulan vəzifələri uğurla yerinə yetirdi. Elə həmin günün axşamı Denstervilin qoşunu gəmilərlə Bakını tərk edərək Ənzəliyə qayıtdı. Sentyabrın 15-də isə döyüşlər o qədər də uzun sürmədi. Həmin gün Sentrokaspi Diktaturası məğlub oldu. Bakının azad olunması üçün türk-Azərbaycan qüvvələrinin apardıqları iki günlük əməliyyat parlaq qələbə ilə başa çatdırıldı.
Sentyabrın 16-da parlaq qələbə münasibətilə türk-Azərbaycan hərbi hissələrinin paradı keçirildi. Paradda Nuru paşa, Xəlil paşa, general Əlağa Şıxlinski, polkovnik Həbib bəy Səlimov, Azərbaycan parlamentinin hökumət üzvləri, eləcə də Bakı və ətraf kəndlərin sakinləri iştirak etdilər.

Сегодня в истории 15 сентября 1918 года - день освобождения Баку.
Кавказская исламская армия в ночь на 14 сентября успешно выполнила поставленные перед ней задачи в ходе очередного наступления на Баку. Вечером того же дня армия Денстервиля покинула Баку на кораблях и вернулась в Энзели. 15 сентября бои продлились не так долго. В тот же день была разгромлена диктатура Центрокаспия Блестящей победой завершилась двухдневная операция турецко-азербайджанских сил по освобождению Баку.
16 сентября по случаю блестящей победы прошел парад турецко-азербайджанских воинских частей. В параде приняли участие Нуру-паша, Халил-паша, генерал Алага Шихлинский, полковник Хабиб-бек Салимов, депутаты парламента, правительства Азербайджана, жители Баку и окрестных сел.