Növbəti Anlaşma Memorandumu Bakı Dövlət Universiteti ilə imzalandı.
Gələcək təbliğat və təşviqat işlərinə yeni baxış strategiyasına əsasən, soyqırımı həqiqətlərini dünyaya çatdırmağı qarşısına məqsəd qoyan Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi” ali təhsil müəssisələri ilə davamlı olaraq əməkdaşlıq edir. Növbəti Anlaşma Memorandumu Quba Soyqırımı Memorial Kompleksi və Bakı Dövlət Universitetinin Tarix fakültəsi arasında imzalandı.
Memorandumda hər iki qurum arasında daha sıx əməkdaşlağın qurulması, beynəlxalq və respublika əhəmiyyətli simpozium, konfrans və bu kimi tədbirlərin keçirilməsi, elm və mədəniyyət sahəsində mübadilə, yay məktəblərinin təşkili, KİV-də, sosial şəbəkə platformalarında birgə təbliğat işlərinin aparılması prioritet istiqamətlər kimi müəyyənləşdirilmişdir.
Qeyd edək ki, Bakı Dövlət Universitetinin Tarix fakültəsində 10 kafedra, 31 elmlər doktoru, professor, 61 nəfər elmlər namizədi, dosent, 11 nəfər elmi işçi və 36 nəfər tədris köməkçisi çalışır, 2000 dən çox tələbə isə təhsil alır.

The next Memorandum of Understanding was signed with Baku State University.
The “Genocide Memorial Complex” in Guba, which aims to convey the truth about the genocide to the world, is constantly cooperating with higher education institutions, according to the new strategy of future propaganda and agitation. The next Memorandum of Understanding was signed between the Guba Genocide Memorial Complex and the Baku State University Faculty of History.
The memorandum calls for closer cooperation between the two institutions, including international and national symposiums, conferences, and similar events, scientific and cultural exchange, summer school organization, and joint propaganda work in the media and social networking platforms.
It should be noted that Baku State University has ten departments, 31 doctors of sciences, professors, 61 candidates of sciences, associate professors, 11 researchers, and 36 teaching assistants, and the Faculty of History has over 2,000 students.