31 mart azərbaycanlıların soyqırımının 105-ci və 26 fevral Xocalı soyqırımının 31-ci ildönümü ilə bağlı tədbir keçirilmişdir
Состоялось мероприятие, посвященное 105-й годовщине геноцида азербайджанцев и 31-й годовщине Ходжалинского геноцида
Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”nin, Quba şəhəri H.Əliyev adına 1 №-li tam orta məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə 31 mart azərbaycanlıların soyqırımının 105-ci və Xocalı soyqırımının 31-ci ildönümünə həsr olunmuş “Tarixi həqiqətləri unutmayaq” mövzusunda IX-XI sinif şagirdləri üçün mühazirə təşkil olunmuşdur. Tədbirdə məruzə ilə çıxış edən Soyqırımı Kompleksinin direktor müavini Mehriban Əliyeva 1918-ci və 1992-ci illərdə erməni qəsbkarlarının azərbaycanlılara qarşı törətdiyi dəhşətli soyqırımı hadisələri haqqında geniş məlumat vermişdir. Tədbirin sonunda şagirdlərlərin iştirakı ilə fikir mübadiləsi aparılmışdır.

An event was held in connection with the 105th anniversary of the genocide of Azerbaijanis on March 31 and the 31st anniversary of the Khojaly genocide on February 26.
تقيم حفل المكرسة ليوم 31 مارس- ذكرى الإبادة الجماعية للأذربيجانيين و ليوم 26-فبراير ذكرى الإبادة الجماعية في خوجالي.
On the topic “Do not forget the historical truths”, dedicated to the 105th anniversary of the genocide of Azerbaijanis and the 31st anniversary of the Khojaly genocide on March 31, with the joint organization of the “Genocide Memorial Complex” and the secondary school named after Heydar Aliyev, a lecture was organized for the grade schoolers No. 1 of the city of Guba. Mehriban Aliyeva, deputy director of the Genocide Complex, gave a report at the event and gave thorough information about the terrible events of genocide committed by Armenian usurpers against Azerbaijanis in 1918 and 1992. At the end of the event, opinions were switched out with the participation of students.