Mədəniyyət Nazirliyi yanında Mədəni İrsin Qorunması, İnkişafı və Bərpası üzrə Dövlət Xidmətinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “Çıraqqala–Şabran” Dövlət Tarix-Mədəniyyət Qoruğu ilə Quba Soyqırımı Memorial Kompleksinin birgə təşəbbüsü çərçivəsində 15 İyun – Milli Qurtuluş Gününə həsr olunmuş “Heydər Əliyevin Azərbaycana bəxş etdiyi siyasi sabitlik” mövzusunda onlayn konfrans keçirilib.
Tədbirdə Dövlət Xidmətinin tabeliyində olan müxtəlif qoruqların əməkdaşları iştirak edərək mövzu ətrafında çıxışlar ediblər. Çıxışlar zamanı Ümummilli Lider Heydər Əliyevin Azərbaycan dövlətçiliyinin möhkəmləndirilməsində, ölkədə ictimai-siyasi sabitliyin təmin edilməsində və müstəqilliyin qorunub saxlanılmasında oynadığı mühüm rol diqqətə çatdırılıb.
Qeyd edilib ki, 15 İyun – Milli Qurtuluş Günü Azərbaycan tarixi üçün mühüm dönüş mərhələsi kimi qiymətləndirilir və bu tarix ölkənin sabit inkişaf yoluna çıxmasında əsas siyasi əsaslardan biri hesab olunur. Ulu Öndərin həyata keçirdiyi strateji siyasətin dövlətin uzunmüddətli inkişafı üçün möhkəm baza yaratdığı vurğulanıb. Sonda iştirakçıların sualları cavablandırılıb və mövzu üzrə geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

An online conference dedicated to June 15 – National Salvation Day was held under the joint initiative of the “Chiraggala–Shabran” State Historical and Cultural Reserve, operating under the State Service for the Protection, Development and Restoration of Cultural Heritage under the Ministry of Culture, and the Guba Genocide Memorial Complex
The conference was held on the theme “The Political Stability Brought to Azerbaijan by Heydar Aliyev.” Employees from various reserves under the State Service participated in the event and delivered speeches on the topic.
During the speeches, the significant role of National Leader Heydar Aliyev in strengthening Azerbaijani statehood, ensuring socio-political stability in the country, and preserving independence was highlighted.
It was noted that June 15 – National Salvation Day is regarded as an important turning point in Azerbaijan’s history and is considered one of the key political foundations for the country’s path toward stable development. It was emphasized that the strategic policy implemented by the Great Leader created a solid foundation for the long-term development of the state.
At the end, participants’ questions were answered and an extensive exchange of views was held on the topic.