Quba şəhərinin mərkəzində yerləşən Günbəzli hamam XVIII-XIX əsrlərə aid bir abidədir. Günbəzli hamam el arasında “Çuxur hamam”, “Bəkir hamamı”, “Məşədi Əlimərdan hamamı” adları ilə də tanınır. Şərq memarlığınını incilərindən sayılan bu abidə 1985-ci ilə qədər hamam kimi istifadə olunub.
Günbəzli hamam ümumi bir zaldan, bəylər üçün nəzərdə tutulan 4 otaqdan, istirahət və çay içmək üçün planlaşdırılan daha 3 otaqdan ibarətdir. Hamam 1 qapılı, 6 pəncərəli, 1 mərtəbəlidir və qırmızı kərpicdən inşa edilib. Hamamın içərisində milli ornamentlərdən xüsusi ustalıqla istifadə edilib. Böyük və kiçik olmaqla iki tağdan ibarətdir.
Azərbaycan Nazirlər Kabinetinin 2002-ci il tarixli 32 saylı qərarına əsasən hamam yerli əhəmiyyətli tarix və mədəniyyət abidələri sırasına daxil edilmiş və 2016-cı ildə əsaslı təmir işləri aparılıb. Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən tarixi abidə kimi qorunur.

Gumbazli Bath, located in the center of Guba, is a XVIII-XIX century monument. The dome bath is also named “Chukhur hamam,” “Bakir hamam,” and “Mashadi Alimardan hamam.” Until 1985, it was used as a bath.
The vaulted bathhouse has a main hall, four chambers for males, and three more rooms for leisure and tea drinking. The red brick bathroom has one entrance, six windows, and one level. National ornaments were skillfully incorporated in the bathroom. It is made up of two arches, one enormous and one little.
According to Azerbaijan’s Cabinet of Ministers decision No. 32 of 2002, the bath was added to the list of local historical and cultural monuments, and extensive repairs were completed in 2016. The Ministry of Culture has designated it as a historical monument.