Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü, Soyqırımı Memorial Kompleksinin yaradılmasının 10-cu ili ilə əlaqədar Qusar Dövlət Rəsm Qalereyasında 1918-ci ildə Azərbaycanda ermənilərin törətdiyi soyqırımları işıqlandıran belarusiyali fotoqraf Lev Daşkeviçin fotoları nümayiş edilir.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü, Soyqırımı Memorial Kompleksinin yaradılmasının 10-cu ili ilə əlaqədar Qusar Dövlət Rəsm Qalereyasında 1918-ci ildə Azərbaycanda ermənilərin törətdiyi soyqırımları işıqlandıran belarusiyali fotoqraf Lev Daşkeviçin  fotoları nümayiş edilir.

В связи со 100-летием со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева и 10-летием создания Мемориального комплекса геноцида в городе Куба, на выставке в Гусарской государственной картинной галерее представлены фотографии белорусского фотографа Льва Дашкевича, освещавшего геноциды, совершенные армянами в Азербайджане в 1918 году.