Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə 2024-cü ilin ölkəmizdə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi ilə bağlı Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin təsdiq etdiyi Tədbirlər Planına uyğun olaraq 18 oktyabr 2024-cü il tarixdə Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı ilə Quba-Xaçmaz magistral avtomobil yolunun Quba rayonunun ərazisindən keçən hissəsinin kənarında ağacəkmə aksiyası keçirilmişdir. Aksiyada Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı İlqar Mahmudov, Azərbaycan Respublikası Prezidentnin Administrasiyasının məsul əməkdaşı, Rayon İcra Hakimiyyətinin kollektivi, YAP Quba rayon təşkilatının, rayonun hüquq-mühafizə orqanlarının rəhbərləri, regional və digər idarə, müəssisə, təşkilatların rəhbərləri və kollektivləri, şəhid ailələri, qazilər, müharibə iştirakçıları, ictimaiyyət nümayəndələri, könüllülər, gənclər və tələbələr iştirak etmişdir.
Aksiyasında gün ərzində yerli iqlim şəraitinə uyğun 8 mindən çox ağac tingləri əkilmiş, aksiya iştirakçıları ağac əkməklə yanaşı, ərazidə təmizlik-abadlıq işləri aparmış, yol kənarlarını alaq otlarından, daşlardan təmizləmiş, əvvəllər basdırılan tinglərə aqrotexniki qulluq göstərmişlər.

В Губинском районе в рамках «Года солидарности во имя зелёного мира» прошла акция по посадке деревьев.
Quba rayonunda “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
В соответствии с указом Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева о провозглашении 2024 года в стране «Годом солидарности во имя зелёного мира» и Планом мероприятий, утверждённым Исполнительной Властью Губинского района, 18 октября 2024 года по инициативе районной администрации была проведена акция по посадке деревьев вдоль участка автомагистрали Губа-Хачмаз.
В акции приняли участие глава Исполнительной власти района Ильгар Махмудов, представитель Администрации Президента Азербайджанской Республики, сотрудники Исполнительной Власти района, представители Губинской районной организации партии Ени Азербайджан, руководители правоохранительных органов района, региональных и других учреждений, а также коллективы этих организаций, семьи шехидов, ветераны, участники войны, представители общественности, волонтёры, молодёжь и студенты.
В течение дня было высажено более 8 тысяч деревьев, адаптированных к местным климатическим условиям. Помимо посадки деревьев, участники акции провели работы по благоустройству и очистке территории, очистили обочины дороги от сорняков и камней, а также обеспечили агротехнический уход за ранее посаженными деревьями.