Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə 2024-cü ilin ölkəmizdə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi ilə bağlı Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin təsdiq etdiyi Tədbirlər Planına uyğun olaraq 18 oktyabr 2024-cü il tarixdə Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı ilə Quba-Xaçmaz magistral avtomobil yolunun Quba rayonunun ərazisindən keçən hissəsinin kənarında ağacəkmə aksiyası keçirilmişdir. Aksiyada Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı İlqar Mahmudov, Azərbaycan Respublikası Prezidentnin Administrasiyasının məsul əməkdaşı, Rayon İcra Hakimiyyətinin kollektivi, YAP Quba rayon təşkilatının, rayonun hüquq-mühafizə orqanlarının rəhbərləri, regional və digər idarə, müəssisə, təşkilatların rəhbərləri və kollektivləri, şəhid ailələri, qazilər, müharibə iştirakçıları, ictimaiyyət nümayəndələri, könüllülər, gənclər və tələbələr iştirak etmişdir.
Aksiyasında gün ərzində yerli iqlim şəraitinə uyğun 8 mindən çox ağac tingləri əkilmiş, aksiya iştirakçıları ağac əkməklə yanaşı, ərazidə təmizlik-abadlıq işləri aparmış, yol kənarlarını alaq otlarından, daşlardan təmizləmiş, əvvəllər basdırılan tinglərə aqrotexniki qulluq göstərmişlər.

A tree-planting event was held in the Guba district as part of the "Year of Solidarity for a Green World" initiative.
في منطقة قوبا، تم تنظيم حملة لغرس الأشجار في إطار "عام التضامن من أجل عالم أخضر".
In line with the decree by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, declaring 2024 as the “Year of Solidarity for a Green World” in the country, and following the Action Plan approved by the Guba District Executive Authority, this event took place on October 18, 2024. Organized by the Guba District Executive Authority, the tree-planting event was held along the section of the Guba-Khachmaz highway that runs through the Guba district.
Participants in the event included the head of the District Executive Authority, Ilgar Mahmudov; a representative from the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan; the District Executive Authority’s staff; members of the Guba district organization of the New Azerbaijan Party (YAP); leaders of law enforcement agencies within the district; heads and staff of regional and other administrative, institutional, and organizational bodies; as well as families of martyrs, veterans, war participants, members of the community, volunteers, youth, and students.
During the event, more than 8,000 saplings suited to the local climate were planted. In addition to planting trees, participants also engaged in area cleaning and beautification efforts, removing weeds and stones from the roadside and providing agricultural care to previously planted saplings.