Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ndə növbəti onlayn elmi seminar keçirilib. / 20 Oktyabr, 2022
“2022-ci il Şuşa İli” ilə bağlı 20.10.2022-ci il saat 14:00-tarixində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi yanında Mədəni İrsin Qorunması, İnkişafı və Bərpası üzrə Dövlət Xidməti və Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”nin təşkilatçılığı ilə “Qarabağın qədim tarixi və mədəni irsi” adlı onlayn elmi seminar keçirilib. Seminar Kompleksin direktoru Dr.Rəxşəndə Bayramovanın moderatorluğu ilə təşkil olunub. AMEA-nın Qafqazşünaslıq İnstitutu Ermənişünaslıq şöbəsinin müdiri, Azərbaycan Universitetinin, Bakı Dövlət Universitetinin professor Qasım Hacıyev “Qarabağın maddi və mənəvi mədəniyyəti”, AMEA Z.M.Bünyadov adına Şərqşünaslıq institununun böyük elmi işçisi, f.ü.f.d Elnur Mustafayev “Yuxarı Gövhər ağa məscidinə aid epiqrafik abidələrdəki yazıların tədqiqi” adlı məruzələrlə çıxış ediblər. Seminarda Dövlət Xidmətinin tabeliyində olan qoruqların ümumilikdə 60-a yaxın elmi əməkdaşı iştirak edib. Tədbir həmçinin “Facebook” sosial şəbəkəsi üzərindən də canlı yayımlanıb.

In accordance with the "Year of Shusha 2022," an online scientific seminar on "ancient historical and cultural heritage" was held on October 20, 2022 at 14:00 with the organization of the State Service for the Protection, Development, and Restoration of Cultural Heritage under the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the "Genocide Memorial Complex" in Guba. / 20 October, 2022
In accordance with the “Year of Shusha 2022,” an online scientific seminar on “ancient historical and cultural heritage” was held on October 20, 2022 at 14:00 with the organization of the State Service for the Protection, Development, and Restoration of Cultural Heritage under the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the “Genocide Memorial Complex” in Guba. Dr. Rakhshanda Bayramova, the Complex’s Director, moderated the seminar. Reports were presented by the Head of the Department of Armenian Studies, ANAS Institute of Caucasus Studies, Professor Gasim Hajiyev of Azerbaijan University, Baku State University “Material and Spiritual Culture of Karabakh,” Senior Researcher of ANAS Institute of Oriental Studies named after Z.M. Bunyadov, Ph.D. “Research of Inscriptions on Monuments,” The seminar was attended by approximately 60 scientific employees from the State Service reserves. The event was also streamed live on the social network Facebook.