Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsi və Xəzər Universitetinin Humanitar və sosial elmlər fakültəsinin tarix və tarix-coğrafiya ixtisasının tələbə-müəllim heyəti baş müəllim, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Sevil Bəhrəmovanın rəhbərliyi ilə Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümü ərəfəsində Quba şəhərində “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni ziyarət ediblər. / 9 May, 2024
Kompleksin direktoru Dr. Rəxşəndə Bayramova hər iki universitetin tələbələrinə müasir və müstəqil Azəraycanın memarı Ulu öndərin azərbaycanlılara qarşı törədilmiş soyqırımlara verdiyi hüquqi-siyasi qiymət barəsində məlumat vermişdir. Daha sonra tələbələr Soyqırımı Muzeyini ziyarət etmişlər.

On the eve of the 101st anniversary of the birth of the great leader Heydar Aliyev, a student-teacher team from Azerbaijan State Pedagogical University and Khazar University, specializing in history and history-geography and led by Dr. Sevil Bahramova, visited the "Genocide Memorial Complex" in Guba. / 9 May, 2024
There, Dr. Rakhshanda Bayramova, the director of the complex, provided the students with insights into Heydar Aliyev’s legal and political evaluation of the genocide perpetrated against Azerbaijanis. Subsequently, the students toured the Genocide Museum.